"Fyra Tassar och En Svans".............................. finns redan, men inte ni samma kommun.
Näckfisen;
Beror lite på var företaget ligger. Massageinstitut

i city med avsikten att bygga upp och sälja......möjligen en fördel av neutralt namn (om du vill hålla ditt eget undan lagen, skattemynd. eller bara hedern). De flesta som köper en verksamhet lägger de första pengarna på nytt företagsnamn, ny logga, ny design ute och inne, nya brochyrer m.m.
Ute i periferin är verksamheter mer personliga, definitivt små företag med en eller ett fåtal ägare. 6km här ifrån finns ett med 40 anställda sen stenåldernoch tillgångar i hur många miljoner som helst. Fortfarande är det "T.... på Å........a" även om man kommer många mil bort. Eller som för min del "T... i B......a". Sällan minns någon företagsnamn utan att läsa innantill.
Så den där föreläsaren...........ge han smisk på rompan och skicka hem! I de flesta fall har han fel.
Men om man tycker det är roligt kan man börja med att regga ett firmanamn. Små företag som mitt eller t. ex. kunskap i hundhaveri är ju ingen handelsvara, har inget eller ringa substansvärde. Det finns bara utövarens kunnande och personlighet att ta betalt för.