Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Lösdrift  (läst 1314 gånger)

Holma_gord

  • Inlägg: 92
  • HolmaGården
Lösdrift
« skrivet: 16 maj-06 kl 09:17 »
Jag tänkte ha kaniner i lösdrift och huset ska vara 210 på brädden och 130cm på längden och kaninerna får gå på en bit som är 10*10m
« Senast ändrad: 16 maj-06 kl 09:18 av Holma_gord »
Ny uppfödare av limousiner.Tar tacksamt imot erfarenheter av Limousiner

Potatisblomma

  • Inlägg: 2404
    • Södermanland
Re:Lösdrift
« Svar #1 skrivet: 17 maj-06 kl 21:47 »
Per hona med kull...? I så fall låter det jättebra! Tänk på att du bör byta hage (om det är utomhus på marken) varje säsong, annars är det risk för magmask och andra otrevligheter.
Landsflykting i storstan...


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

526 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Snubblade över tidningen på biblioteket häromdagen. Blev kvar till stängning och lånade till slut hem sista årgången. Så intressant läsning!
Både jag och min man har saknat en tidning med "mer djup" och mindre gloss. Kul att lära sig mer om intressanta, nödvändiga ämnen.
Även om tidningen är fin...
/Jeanette

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser