Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Kvitten  (läst 943 gånger)

Vårvind

  • Inlägg: 168
  • Lancashire Heeler, världens mesta hund
    • Skåne
    • Honey Veigas Kennel
Kvitten
« skrivet: 07 jul-10 kl 19:38 »
Är det någon som vet om sorken går på kvittenfrukterna, när jag idag skulle titta lite närmare på mina kvittenfrukter så upptäckte jag att nästan alla frukter var borta  ??? däremot så hittade jag tre mullvadshögar precis intill busken. Är det så att sorken tar frukterna eller? Jag som skulle göra kvittenmarmelad  :-\ på de få frukterna som finns kvar blir det ingen marmelad i år.
Lev idag.......imorgon kan det vara försent

Vårvind

  • Inlägg: 168
  • Lancashire Heeler, världens mesta hund
    • Skåne
    • Honey Veigas Kennel
SV: Kvitten
« Svar #1 skrivet: 09 jul-10 kl 06:15 »
Jaha ingen som har en anig :-\ med all den kunskap som finns här inne :-X
Lev idag.......imorgon kan det vara försent


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

528 gäster, 3 användare (1 dolda)
skräptanten, Anders Flix

* Forum

* Om tidningen Åter



- Denna tidning snubblade jag över redan 2002 typ, det bästa att lära sig de mästa. Varje person i detta avlånga land borde läsa denna. Butiker borde ta in dessa... älskar denna tidning. Köpte förut mycket böcker i butiken för många år sedan, men dom kom bort, syrakulturen , ost till husbehov och en del andra.
/ Anna-karin A

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser