Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  dräktighet  (läst 1018 gånger)

trassla

  • Gäst
dräktighet
« skrivet: 29 dec-09 kl 18:18 »
När börjar det synas på getterna att de är dräktiga? Har haft bocken här i några månader. Tycker att den ena geten är lite tjock på sidorna om magen.

 

Trollmor

  • Inlägg: 10686
  • Måtte jag inte leva förgäves.
    • -
SV: dräktighet
« Svar #1 skrivet: 29 dec-09 kl 19:51 »
När det är runt halvgånget brukar det börja synas så smått.  Och Du kan alltid prova att känna på magen med båda händerna, en på var sida.  Så får Du hantera tjejen, det mår er relation bra av.
En får va gla att en ä sum en ä, när en nu ente ä sum en saa.

trassla

  • Gäst
SV: dräktighet
« Svar #2 skrivet: 30 dec-09 kl 20:23 »
Okej. Hon har sedan hon kommit hem blivit både kramad, borstad , kliad på magen mm, som hon älskar ::). försöker känna på hennes mage och tycker att hon är lite "svullen och lite hård" :-[) konstig formuleringen men ni fattar nog vad jag menar. Gott nytt år på er alla!


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

480 gäster, 4 användare
skogskälla, Besksöta, NESSEN, chpe21

* Forum

* Om tidningen Åter



- Precis som flera andra skriver så är det här en tidning som aldrig tycks bli inaktuell. Det senaste numret är precis lika intressant som det som kom för flera år sen. Att varje nummer har ett sorts register på baksidan som ger en snabb överblick av vad tidigare nummer sedan många år tillbaka har handlat om, gör det lätt att hitta precis vad man vill läsa om just nu.

Har man läs-svårigheter kan man dock ha lite invändning mot det lilla typsnittet och den täta texten, speciellt annonserna och baksidorna med extra liten text mot en flerfärgad bakgrundsbild.
/Jennifer

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser