Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Degpress?  (läst 1728 gånger)

Elritsan

  • Gäst
Degpress?
« skrivet: 29 apr-09 kl 15:34 »
Hejsan, jag satt och tittade på River Cottage häromdagen. Tror det var spring. Minns inte nu.
Men där använde han en degpress av något slag. Han gjorde bara en fin liten boll, stoppade in i pressen, klämde till och ut kom den rund, platt och fin. Och själv har jag stora svårigheter att komma överens med min estetiska sida så inget blir runt för mig. Mycket lättare med fyrkanter ;D Men jag skulle trivas mycket bättre med att få degen rund och i storlek av min stekpanna. Någon som kan komma med några goda råd angående dessa degpressar?


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

466 gäster, 1 användare
ärt

* Forum

* Om tidningen Åter



- Den nya tidningen var t.o.m. skön att hålla i.Har även omslagets papper blivit lite annorlunda? Jag skriver lite annorlunda eftersom det är trevlig igenkänning i det som är väsentligt-nyttig läsning.Från min Växjöhorisont så var det trevligt att se Maja Söderberg och Nybrukarna. Lycka till med fortsättningen!
/John Moberg

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser