Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Nya broschyrer från Livsmedelsverket till småföretagare  (läst 1591 gånger)

Grendela

  • Inlägg: 270
    • Småland
    • Skälshult gård
Livsmedelsverket har gett ut några nya broschyrer för småföretagare inom livsmedelsbranschen, bl a en broschyr som handlar om Försäljning av små mängder. En bra och enkel broschyr för den som precis har börjat fundera på det där med att sälja ägg, grönsaker eller kanske kött från grisen.

Här är länken:
http://www.slv.se/sv/grupp3/Pressrum/Nyheter/Pressmeddelanden/Livsmedelsregler-forenklas-for-smaforetagarna/
Liten gård i småländska skogen. www.skalshult.se

vildkaprifolen

  • Inlägg: 41
    • Bohuslän
SV: Nya broschyrer från Livsmedelsverket till småföretagare
« Svar #1 skrivet: 02 okt-14 kl 14:39 »
Tack för detta! Just vad jag letat efter men inte funnit.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

727 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



Kan verkligen rekommendera denna utmärkta matnyttiga publikation! Blir förvånad varje gång den dimper ner hur bra och detaljerade artiklarna är. Dessutom mycket inspirerande. :)
/Anders Ö

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser