Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  recept  (läst 1237 gånger)

Bettylisious

  • Inlägg: 43
  • bild 2012
    • Övriga världen
recept
« skrivet: 01 sep-12 kl 22:24 »
Hej! Jag skulle vara innerligt tacksam som ny medlem av er fantastiska siad, om någon kunde bidra med ett utförligt recept på hur man gör egen brieost? Är de möjligt att göra hemma???? Hur tacksam som helst :- :-* :-*
Bettylisious

Bettylisious

  • Inlägg: 43
  • bild 2012
    • Övriga världen
SV: recept
« Svar #1 skrivet: 03 sep-12 kl 16:13 »
Hej! Jag skulle vara innerligt tacksam som ny medlem av er fantastiska sida, om någon kunde bidra med ett utförligt recept på hur man gör egen brieost? Är de möjligt att göra hemma???? Hur tacksam som helst :- :-* :-*
och då bad jag om  receptet här, inte fa gå köpa en bok eller gå en kurs.....
Bettylisious


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

886 gäster, 2 användare
iberisk, LimJans

* Forum

* Om tidningen Åter



- Den nya tidningen var t.o.m. skön att hålla i.Har även omslagets papper blivit lite annorlunda? Jag skriver lite annorlunda eftersom det är trevlig igenkänning i det som är väsentligt-nyttig läsning.Från min Växjöhorisont så var det trevligt att se Maja Söderberg och Nybrukarna. Lycka till med fortsättningen!
/John Moberg

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser