Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  sälja privat  (läst 7215 gånger)

Tompas11

  • Inlägg: 356
    • Västmanland
Re:sälja privat
« Svar #20 skrivet: 06 sep-06 kl 22:47 »
Kan nog räknas till dolda fel om köparen är både blind och döv och totalt förvirrad. I alla övriga fall, nej. ;)
If it doesn't work, chrome it!

AntiUrban

  • Inlägg: 395
    • Backwoods Home
Re:sälja privat
« Svar #21 skrivet: 06 sep-06 kl 22:49 »
Här är ett hus jag har på tomten. Tror ni det kan räknas som dolda fel att en vägg och halva taket saknas?

Det beror på perspekivet, om man står lite mer åt vänster så ser man inte  att det rasat en vägg och att taket är borta!  ;D

SvenS

  • Gäst
Re:sälja privat
« Svar #22 skrivet: 06 sep-06 kl 23:05 »
Inte direkt !  
Ett hus är ett hus, tills motsatsen bevisats.

AntiUrban

  • Inlägg: 395
    • Backwoods Home
Re:sälja privat
« Svar #23 skrivet: 07 sep-06 kl 08:15 »
Vad är motsatsen till ett hus?  ;)

Ulric Eriksson

  • Gäst
Re:sälja privat
« Svar #24 skrivet: 07 sep-06 kl 09:08 »
Vad är motsatsen till ett hus?  ;)

Ett antihus. Bygger man upp väggen och lägger på ett nytt tak blir det ett synhus.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

670 gäster, 1 användare
Oskari

* Forum

* Om tidningen Åter



- Att jag läst samtliga gamla nummer som fanns att få tag på för utlåning av denna tidning säger väl en hel del om vad jag tycker om den. En del av dem har jag lånat flera gånger. Jag älskar tidningen! Den är idérik, hoppingivande, livsbejakande, inspirerande och informativ och får mig att sjuda av iver och verksamhetslust. Jag kommer att köpa gamla nummer några i taget och nu är det verkligen dags att starta en prenumeration!
/Anneli

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser