Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Bereda fjälster  (läst 3044 gånger)

Veronica_57

  • Inlägg: 102
    • Ångermanland
    • lomviken.se
Bereda fjälster
« skrivet: 02 apr-11 kl 12:49 »
Halloj, finns det någon därute som vet hur man gör i ordning tarm, ex, älg för att göra korv???? ???
Vera-57
Gård på landet,en kärleksfull man, farmor till en liten super Nowa, och en liten Alva 1 labradorpojke. 1 cairnterrierpojke och 2 katt gubbar,1 skånsk blommehöna, 3 sussexhönor, blandrashönor 1 hedemoratupp, 5 blandrasankor,  och 3 afrikansk dvärggetter.

kurt

  • Inlägg: 3488
SV: Bereda fjälster
« Svar #1 skrivet: 02 apr-11 kl 15:33 »


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

534 gäster, 1 användare
lillatorpet

* Forum

* Om tidningen Åter



- Har nu köpt mina första nummer av Åter och de var över förväntan. Mycket innehållsrika och informativa, och bra blandning. Inspirerande att läsa om andras berättelser och tankar. Även min familj uppskattade tidningen och kommer att läsa fler nummer.:)
/Johanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser