Bra förslag men dessvärre är det väldigt o-tillåtet att använda tamdjur som åtel. Men jag tror att vi är ungefär lika imponerade båda två av jordbruksverkets regler kring hur man skall hantera slaktrens från döda husdjur.
Kanske blir så här om det tillåts allmän kadaverdumpning.http://www.corren.se/ostergotland/atvidaberg/?articleId=5598624&date=&menuids=
ja jäklar. 12 liter foder är inte dåligt. har du haft några avbrott i driften nån gång eller är spridaren tillförlitlig? var får man tag i solcellsgrejset till den? på samma sida?
Solceller - ingen aning. I plusgrader har mina uppladdningsbara batterier hållit ett par tre månader när jag kört 3 sek spridning 3 gånger om dagen. I minusgrader har mina batterier tagit slut fort, vet inte riktigt vilka batterier som är bra när det är kallt.