Hjälp mig med min ritning

Startat av Tina-a, 28 Okt-09 kl 10:06

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 Gäst tittar på detta ämne.

Tina-a

Okej. Tänkte att eftersom "lagen" säger 15cm per höna så tänkte jag att de i alla fall får plats 3 om de skulle vilja? :P Men jag kanske ska ha 60 cm pinnar då för säkerhets skull.
Hmm, att de slutar mitt i luften och därför skulle de kunna trilla har jag inte tänkt på... Jag har sett andra som har triangelformade ställningar med pinnar, som är mobila, och då slutar ju pinnarna mitt i luften på båda sidorna. Tror ni verkligen de trillar? Borde man kanske sätta dit någon upphöjning efter varje pinne så de inte trillar?

Jag har tänkt hedemorahöns, de är så fina :) Och de är ju inte allt för stora.

Soshila

Jag vet egentligen inte, för jag har aldrig haft såna pinnar. Det var dock en tanke som slog mig med tanke på hur mina höns brukar sitta och trycka ihop sig nära varandra.

Daaniel


Jag har mina pinnar så med ena änden i väggen och andra änden i luften, har krytit ett snöre från pinnen och till taket längst ut på pinnarna..


Du behöver registrera dig eller logga in för att delta i forumet. Det är enkelt och gratis, välkommen : )

* Online just nu

423 Gäster, 0 användare