Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Byta bank / byta försäkringar  (läst 4397 gånger)

fräsen

  • Gäst
SV: Byta bank / byta försäkringar
« Svar #20 skrivet: 11 nov-08 kl 20:17 »
tyvärr tar inte sbab lantbruk.. (gjorde inte när vi kolla för ett par år sen iaf)Vi kör med Nordea numera, funkar kanon! Vi hade Handelsbanken förut, dom va lite knepiga..

 

Palleman

  • Inlägg: 2123
  • Pallefierad
    • Patrik Eriksson
SV: Byta bank / byta försäkringar
« Svar #21 skrivet: 11 nov-08 kl 20:19 »
Wish me luck.. skall ringa bankadamen imorrn på Swedbank Örgryte.. ("där dom är lite finare, suck").. socitetskärringar.. men skall kräva att lägga om lånen på huset på minst 30 år.. samt öka på lånen..  ;D
Finurlig grabb som bor på ett historieboks nämnt torp i Göteborg. Torpet Mon, fyllt med ankor, vaktlar, höns, katt, vänner och härlig trädgård. Mitt i pulsande staden, mitt i lugna skogen!

http://www.torpetmon.se Urban Farming - Bed & Breakfast


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

706 gäster, 3 användare (1 dolda)
PlayamoTreBy, Hantverkaren

* Forum

* Om tidningen Åter



- Tidningen åter har jag läst i några år som prenumerant innan dess läste jag hos vänner. Genom åren har jag utvecklats det har även tidningen och att ledaren skrivs av en så härlig och äkta människa som erkänner att man ibland får ge upp och tänka om. ALLA borde ha tidningen!
/ Maria

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser