Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Värmedyna till katt ute?  (läst 17727 gånger)

anette i bugared

  • Inlägg: 6137
    • -
SV: Värmedyna till katt ute?
« Svar #20 skrivet: 23 okt-13 kl 07:54 »
Jag har några katter som av div. orsaker inta får komma in i huset, de har istället en värmestuga i glasverandan med två värmelampor hängande över mat- och liggplatsen. Det + renfällar och fårskinn gör stället till en behaglig plats för frusna katter.
Den natten jag föddes var skärtorsdagsnatt, nu slåss jag mot ondskan och värnar den svage. Mitt redskap är viljan, en kvast och en hatt.
Den natten jag föddes var skärtorsdagsnatt.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

636 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Mycket intressant och inspirerande läsning! Jag har lärt mig mycket användbart, bl.a inför eventuella framtida getter. Tidningen är dessutom väldigt fin att bläddra i. Otroligt prisvärd! En får mycket för sina 30 kronor.
/Sofie S

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser