Örtippen hänger ner.

Startat av Poski, 18 Mar-11 kl 17:28

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 Gäst tittar på detta ämne.

Poski

I dag såg jag att min jätteunges örtipp hänger ner som på en collie!
Jag ser ingen skada på örat och hon är pigg som en nötkärna och både äter och dricker som hon ska.
Vad kan det vara?
Gift, tre barn. Bor på hästgård med tre hästar ,Irländsk varghund, jakthundar,höns av raserna  Brahma och Kochin, två katter och kaniner av rasen Tysk jättesheck, Fransk vädur och Belgisk jätte.

skiesabove

Jättar har väldigt stora och tunga öron. Kontakta uppfödaren och se vad han/hon säger, det kanske löser sig med tiden.
//Lina

Solbakkenlias

På sommerene om det er varmt så er dette ofte et problem om ungene drikker for lite, men denne tiden på året skulle jo ikke dehydrering være noe problem .
Hilde Haakenstad
Glåmdak kaninforening
Norge

Poski

Hon bor inne med oss så det är nog fallet! Ungarna är ju ganska snabba på att skutta runt i vattenskålen så den är tom titt som tätt.
Tack.. då vet jag!  :) Får fylla på ännu oftare!
Gift, tre barn. Bor på hästgård med tre hästar ,Irländsk varghund, jakthundar,höns av raserna  Brahma och Kochin, två katter och kaniner av rasen Tysk jättesheck, Fransk vädur och Belgisk jätte.


Du behöver registrera dig eller logga in för att delta i forumet. Det är enkelt och gratis, välkommen : )

* Online just nu

1 157 Gäster, 1 användare
carlie2