Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Tv-program, våren i naturen  (läst 1523 gånger)

ieenilorac

  • Inlägg: 8434
  • www.sonnarpsnaturbruk.n.nu
    • Skåne
    • Sonnarps naturbruk
Tv-program, våren i naturen
« skrivet: 30 dec-09 kl 18:08 »
Våren med pappa

Norsk dokumentär från 2009. Ragnar fyller snart sju år och till hösten börjar han skolan. Tillsammans med sin pappa, naturfotografen Per Jarle Heggdalsvik, tar han därför den sista chansen på många år att få uppleva en hel vår ute i naturen. Det är en händelserik tid som väntar, alltmedan snön så sakteliga smälter och ger plats för den spirande vårgrönskan.

Även i SVT1 31/12, SVT2 1/1 och SVT2 3/1

BREDBILD
   

Åh vad man längtar efter våren!
Har nyligen köpt en liten gård på landet. Stora renoveringsbehov, stora möjligheter. Grönsaker, örter, träd och buskar. Bin. Amerikanska gula gäss, peking-, cayuga, welsh harlekin o myskankor, höns av diverse raser o vaktlar.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

657 gäster, 3 användare
torbjorn, ärt, gnyrfta

* Forum

* Om tidningen Åter



- Supernöjd med den nya tidningen! Ska fixa ny betalning nu så vi har täckt upp det kommande året, ser fram emot att bygga upp ett litet bibliotek av tidningarna. :) Och maken är ivrig att få testa på ölbryggandet som finns med i senaste numret.. :P
/Maria Örni

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser