Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Husbåt i Göteborg  (läst 2273 gånger)

Cnaz

  • Gäst
Husbåt i Göteborg
« skrivet: 18 sep-05 kl 17:50 »
Jag skulle gärna vilja bo på en husbåt i Göteborg men var i all världen kan man lägga den?
Jag har hört att det är flera i Göteborg som bor på husbåt men är det någon som har en aning om hur man kommer i kontakt med dessa personer?

 

skipper

  • Inlägg: 76
Re:Husbåt i Göteborg
« Svar #1 skrivet: 26 sep-05 kl 12:44 »
Dom flesta hus båtarna i göteborg ligger efter Gullbnergs kajen, dom har väll även en förening där så vitt jag vet!

//lasse


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

741 gäster, 1 användare
ärt

* Forum

* Om tidningen Åter



- Hämtade just ut 11 gamla nummer av tidningen och skrockade välmående när jag öppnade paketet. Det ska bli så intressant att läsa dessa <3 Flera av sakerna känns väldigt aktuella just nu. Har bla funderat på jordkällare, flytta en timring och veganmat för självhushållare. Nu är jag ingen äkta vegan då jag blev lika glad över att ett nummer handlar om beredning av fårskinn men jag äter veganskt.
/Anna W

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser