Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Hur ofta diar kaninungar?  (läst 1521 gånger)

Bovanägare

  • Gäst
Hur ofta diar kaninungar?
« skrivet: 28 maj-08 kl 16:57 »
Ja hur ofta diar de? Har för mig att de diar endast ett fåtal gånger eller rent av en gång per dygn, nån som vet?? Är jag ute och cyklar nu :-[

 

Humleblomster

  • Inlägg: 1685
    • Södermanland
    • Sanduddens djur
SV: Hur ofta diar kaninungar?
« Svar #1 skrivet: 28 maj-08 kl 17:20 »
Mycket riktigt, en, kanske två ggr per dygn.
Här finns både barn och djur, alla unika på sitt sätt. Innehar genbank för en del av dom.
Citat från min gammelfarmor: "En kan leva hur länge som helst, bara inget kommer åt en"
http://humleblomstret.blogspot.com


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

850 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Hämtade just ut 11 gamla nummer av tidningen och skrockade välmående när jag öppnade paketet. Det ska bli så intressant att läsa dessa <3 Flera av sakerna känns väldigt aktuella just nu. Har bla funderat på jordkällare, flytta en timring och veganmat för självhushållare. Nu är jag ingen äkta vegan då jag blev lika glad över att ett nummer handlar om beredning av fårskinn men jag äter veganskt.
/Anna W

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser