Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Röjning kontra gå på gym  (läst 10329 gånger)

Maskintok

  • Inlägg: 24
    • Hälsingland
SV: Röjning kontra gå på gym
« Svar #20 skrivet: 12 apr-22 kl 10:50 »
Vinterröjarn!
Du kan väl inte låta bli röjningen bara för att det blir vinter?  Såhär års blir det svettigt fram på dagen när morgonens frost är borta och snart kommer allehanda kryp och baggar och gör en sällskap i skogen.

Gym vore nog bra, men det är ju så fruktansvärt trist jämfört med att göra lite nyttigt arbete i egen skog.

 Yess

nädå jag kämpar på.
Men det blir sämre med tiden än mot sommaren.
Så själva träningen blir sämre, och sedan kanske en och annan öl vill ner :-[
en allmän byfåne är alltid bättre på allt än en förståsigpåare.

En reservdelsbytare är som att pissa i motvind.. de finns överallt, men är inget att ha.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

653 gäster, 3 användare
Nataks, Be, alternaiv

* Forum

* Om tidningen Åter



- Att jag läst samtliga gamla nummer som fanns att få tag på för utlåning av denna tidning säger väl en hel del om vad jag tycker om den. En del av dem har jag lånat flera gånger. Jag älskar tidningen! Den är idérik, hoppingivande, livsbejakande, inspirerande och informativ och får mig att sjuda av iver och verksamhetslust. Jag kommer att köpa gamla nummer några i taget och nu är det verkligen dags att starta en prenumeration!
/Anneli

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser