Älskar att måla och skapa så nu ligger jag i....<br /><br />Blir mest höns, men kommer även bli katter, löv, hundar och annat som ska göras och målas framöver.
Tack...dom är gjorda i gjuten betong. Målas med grundfärg, sedan med akryl och ovanpå det sedan ska det sedan läggas en klar båtlack som skyddar dom emot väta om dom skulle stå ute sedan.
Tack så mycket! Jag har gjort detaljarbete på på dessa, men annars är dom gjutna i en form. Tyvärr har vi ingen form av gäss eller ankor, men det kanske blir framöver.
- Har dessa godingar i mitt fritidshus och har lagt band på själv att inte läsa de förens jag har läst ut en annan bok, mycket tråkigare bok, vilket gett mig en rejäl sporre att läsa ut den och börja med dessa tidningar! Har tjuvläst en och spoiler, den var jätteintressant!