Om du vill ha en helt vanlig torgställning av metall (sån som alla andra har, inklusive jag) så tycker jag att du ska hålla koll på blocket efter begagnade.
Annars så är det många torg och marknader som har färdiga bord eller ställningar att hyra. Oftast inte särskilt dyrt heller, och man slipper bygga dom själv.
Partytält (utan sidorna) börjar även bli lite poppis nu. Då har man lösa bord med sig. Lite vindkänsliga bara. Måste tyngas/förankras.
Om det är grönsaker du ska sälja så behövs knappast något tak, utan bara ett bord. Men det är ganska gött med vind och regnskydd.
Är nog inte helt fel med en träställning heller. Har man bara plats så skulle nog även jag rösta för det. Borde gå att göra den himmla lättuppsatt om man bara klurar lite.
Metallställningarna tar ett tag att få upp.
Hej hopp från godisknallen