Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Mönster i Land  (läst 1367 gånger)

Skågedalen

  • Inlägg: 454
    • -
Mönster i Land
« skrivet: 12 nov-08 kl 22:15 »
Finns det nån som kan hjälpa mig att få tag på det mönster på fingervantar som fanns i Land för några veckor sen? Kommer ihåg att det verkade vara ett bra och enkelt mönster, men tidningen är som bortblåst!

 / Skågedalen
Lämnade gården för 5 år sedan på grund av anledningar, längtar tillbaka men får bli när livet tillåter det igen.

Jennuska

  • Gäst
SV: Mönster i Land
« Svar #1 skrivet: 16 nov-08 kl 15:03 »
vet du ungefär vilket nr det är?

Hällmansro

  • Inlägg: 122
SV: Mönster i Land
« Svar #2 skrivet: 31 dec-08 kl 00:06 »
kolla på biblioteket där du bor.
På vårt bibliotek finns ialla fall LAND.

Lycka till
"Jag har aldrig träffat någon som  på dödsbädden önskat att han tillbringat mer tid på jobbet"

markabo

  • Inlägg: 7
SV: Mönster i Land
« Svar #3 skrivet: 02 jan-09 kl 14:44 »
 
    hej, jag har möntret kvar. jag gör gärna en kopia. Vet inte riktigt hur det till ed kontakt mellen dig o mig men det löser väl sig/ markabo


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

631 gäster, 2 användare
LimJans, Carolina

* Forum

* Om tidningen Åter



- Snubblade över tidningen på biblioteket häromdagen. Blev kvar till stängning och lånade till slut hem sista årgången. Så intressant läsning!
Både jag och min man har saknat en tidning med "mer djup" och mindre gloss. Kul att lära sig mer om intressanta, nödvändiga ämnen.
Även om tidningen är fin...
/Jeanette

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser