Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  äggkläckning  (läst 1090 gånger)

bea

  • Inlägg: 790
äggkläckning
« skrivet: 11 maj-08 kl 19:28 »
Hej på er!!
Har läst på olika ställen....och det verkar som att en del stänger av vändningen i maskinen på 17dygnet och en del på 18de...vet någon vilket som är bäst?
Eller om det påverkar på något sätt??

thimbla

  • Inlägg: 8
SV: äggkläckning
« Svar #1 skrivet: 29 maj-08 kl 21:49 »
Hejsan!
Jag har ingen aning. Men vi tar bort vändaren dag 19, och det fungerar bra för oss.
Brahma höns, dvärggetterna- Sigge och Dexter, 5st Norska skogkatter


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

582 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Hämtade just ut 11 gamla nummer av tidningen och skrockade välmående när jag öppnade paketet. Det ska bli så intressant att läsa dessa <3 Flera av sakerna känns väldigt aktuella just nu. Har bla funderat på jordkällare, flytta en timring och veganmat för självhushållare. Nu är jag ingen äkta vegan då jag blev lika glad över att ett nummer handlar om beredning av fårskinn men jag äter veganskt.
/Anna W

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser