Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  kullar  (läst 795 gånger)

salo

  • Gäst
kullar
« skrivet: 14 aug-07 kl 18:06 »
Hur många kullar kan man ta på ett år och hur tätt kan dom få dom,utan att  mamma kanin ska bli utsliten? Vill klart först o främst ha en glad och frisk kanin!!!!

Kimma

  • Inlägg: 17138
  • De beste spiegel is een oude vriend
    • -
    • Klockarens Kaningård
Re:kullar
« Svar #1 skrivet: 14 aug-07 kl 18:56 »
4 kullar om året är helt okej. Det klarar hon utan att påverkas särskilt mycket. Spritt över hela året då.
"Följ hjärtat, inte logiken, logiken gör dig inte lycklig den får dig bara att stå ut lite längre."


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

1061 gäster, 3 användare (2 dolda)
torpjens

* Forum

* Om tidningen Åter



- Hämtade just ut 11 gamla nummer av tidningen och skrockade välmående när jag öppnade paketet. Det ska bli så intressant att läsa dessa <3 Flera av sakerna känns väldigt aktuella just nu. Har bla funderat på jordkällare, flytta en timring och veganmat för självhushållare. Nu är jag ingen äkta vegan då jag blev lika glad över att ett nummer handlar om beredning av fårskinn men jag äter veganskt.
/Anna W

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser