Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne: Östergötland Bostad finnes  (läst 2421 gånger)

curma

  • Inlägg: 13
  • Doula, mamma, alternativ
    • -
Östergötland Bostad finnes
« skrivet: 29 okt-24 kl 07:32 »
Hej!
Vi säljer vårt charmiga torp, 8km utanför Vadstena en liten oas med stora odlingsmöjligheter med en tomt på dryga 5600 m2, med stor lada, och ett nytt attefallshus på 25 m2 + sovloft. Barnvänligt då det är en egen liten väg och en bra bit från "huvudväg". Husen ligger omgiven av åkerfält.
Det ena torpet är gammalt från början av förra seklet men antagligen äldre , 50m2 plus en lika stor inredd vind med trägolv, sovplatser m m
Det är åretrunt standard i båda husen, med luftvärmepump. Det finns även minireningsverk, borrad brunn, dusch, tvättmaskin.
Visning söndag 3 nov.
https://www.svenskfast.se/hus/ostergotland/vadstena/vadstena/stavlosa-807/414041


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

542 gäster, 1 användare
Nataks

* Forum

* Om tidningen Åter



- Var väldigt intressant att läsa om vinterskörd. Så blir att försöka sig på det iår. Även mitt intresse för permakultur har väckts och jag hoppas på att det kommer fler artiklar om detta ämne och hur man kan starta upp det hemma.
/Sanna J

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser