Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Hur stort mellanrum?  (läst 880 gånger)

xlab

  • Gäst
Hur stort mellanrum?
« skrivet: 26 mar-17 kl 08:53 »
Jag kommer att bygga uteplats/altan vid huset, nu undrar jag hur stort mellanrummet skall vara för att det skall klassas som en egen konstruktion och inte som en del i huset?

Vedklyvaren

  • Inlägg: 155
    • Värmland
SV: Hur stort mellanrum?
« Svar #1 skrivet: 26 mar-17 kl 17:16 »
Klassas? Varför är det viktigt? Är det oisolerat så räknar inte mitt försäkringsbolag det som en del i huset. Men alla får väl "klassa" som de vill.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

604 gäster, 1 användare
alternaiv

* Forum

* Om tidningen Åter



- Har nu köpt mina första nummer av Åter och de var över förväntan. Mycket innehållsrika och informativa, och bra blandning. Inspirerande att läsa om andras berättelser och tankar. Även min familj uppskattade tidningen och kommer att läsa fler nummer.:)
/Johanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser