Balkong+växthus

Startat av Sussare, 10 Aug-16 kl 20:22

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 Gäst tittar på detta ämne.

Sussare

Jag har precis blivit med balkong, och är väldigt entusiastisk inför att börja odla på den. Så övertaggad var jag att jag sådde solrosor och ampelkrasse med tanken att det skulle blomma på balkongen till augusti-september och att jag skulle hinna innan frosten kom. Det ser ju inte helt positivt ut just nu iaf.
Men! Jag funderar på om jag kan plasta in hela balkongen och om det finns någon här som har lite tips? Det är väggar på sidorna, balkongen är liksom inbyggd, så det är bara en "vägg" som ska täckas med plast i sådana fall.

MissT

Såg någon som gjorde det för några år sedan. Vet inte om det var på tv eller nätet. Har för mig att dom använde bubbelplast.

christelle

Googla på Anpassad sök som finns över rubriken Forum. Skriv tex "odla balkong.
The woods are lovely, dark and deep.
But I have promises to keep,
and miles to go before I sleep.   R. F.


Du behöver registrera dig eller logga in för att delta i forumet. Det är enkelt och gratis, välkommen : )

* Online just nu

195 Gäster, 0 användare