Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Bildtråd Väneko  (läst 1138 gånger)

nittonhundranittiosex

  • Inlägg: 526
  • Fler bevarare bör hålla lantraser och kulturhöns
    • Gotland
Bildtråd Väneko
« skrivet: 19 dec-12 kl 22:12 »
Hej!
Jag vill gärna se bilder på era Vänekor! Har tyvärr ingen själv men vill ha innom snar framtid  :)
Genbanksanslutna Gotlandshöns (med och utan roskam), Torparhöns, Blekingeankor. Snart även Smålandshöns och Gotlandskaniner

lena70

  • Gäst
SV: Bildtråd Väneko
« Svar #1 skrivet: 21 dec-12 kl 13:59 »
Vi har vänekor, finns bilder på min blogg. Vet inte om jag lyckas få in nån bild på Alternativ, annars besök gärna hemsidan. http://knaggelsten.wordpress.com/2012/11/18/historian-om-vanekon-smultron-del-1/

« Senast ändrad: 16 nov-13 kl 00:44 av Sirpa »


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

598 gäster, 1 användare (1 dolda)

* Forum

* Om tidningen Åter



- Så mysig, inspirerande och härlig tidning! Sätter igång en känsla av att allt är möjligt. Vill bli självhushållare nu! I framtiden ska vi ha våran gård och Jag längtar så! Livet kan vara bra underbart och det är värt att kämpa för sin dröm så vi kan leva på riktigt. Inte i samhällets ekorrhjul utan ta tillvara på livet till fullo.
/ Linda

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser