Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Rymmande ankor  (läst 692 gånger)

lialan

  • Inlägg: 243
    • Västergötland
Rymmande ankor
« skrivet: 23 okt-12 kl 19:07 »
mina tre myskankor har kommit på att vi har en sjö i närheten och jag har fått valla hem dem med roddbåten tre gånger på en vecka.  >:D
Tror ni de kommer på bättre tankar och stannar hemma om jag håller dem innomhus ett par dagar, eller måste jag bygga en rymningssäker inhägnad? De kommer inte hem när det skymmer.
"Man ska aldrig skada andra, man ska alltid bjuda till.
Men i övrigt får man göra som man vill"

Nina K

  • Inlägg: 1032
    • Skåne
SV: Rymmande ankor
« Svar #1 skrivet: 23 okt-12 kl 22:15 »
Vingklipp (fjädrarna) och rymning säkert.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

422 gäster, 1 användare
gabjo859

* Forum

* Om tidningen Åter



- Har nu köpt mina första nummer av Åter och de var över förväntan. Mycket innehållsrika och informativa, och bra blandning. Inspirerande att läsa om andras berättelser och tankar. Även min familj uppskattade tidningen och kommer att läsa fler nummer.:)
/Johanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser