Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Blir tokig  (läst 1702 gånger)

Händig Man

  • Gäst
Blir tokig
« skrivet: 08 sep-12 kl 07:20 »
Hur blir man av med duvor på ett snällt sätt ?

Menar bara att det måste väl gå att typ skrämma väck dem, känns ju synd att behöva ta till grymmare metoder än nödvändigt

Rödskägg

  • Inlägg: 789
    • Småland
SV: Blir tokig
« Svar #1 skrivet: 08 sep-12 kl 08:29 »
Av alla skadedjur här så är de iaf de mest lättskjutna. Dvs de enda som inte känner av när en bössa kommer ut genom ytterdörren via telepati.
Allvarligt, har man problemet på en specifik plats brukar det vara lätt att bygga bort.
"Varje generation skrattar åt gamla moden, men följer rättroget de nya"

Henry David Thoreau


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

1074 gäster, 1 användare
Stengrim

* Forum

* Om tidningen Åter



- Tidningen åter har jag läst i några år som prenumerant innan dess läste jag hos vänner. Genom åren har jag utvecklats det har även tidningen och att ledaren skrivs av en så härlig och äkta människa som erkänner att man ibland får ge upp och tänka om. ALLA borde ha tidningen!
/ Maria

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser