Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  bygga burar  (läst 2996 gånger)

Lina.

  • Gäst
bygga burar
« skrivet: 06 jul-06 kl 12:48 »
någon här som bygger kaninburar? skulle vilja lära mej, någon som har några råd? t.ex. som vilket trädslag man kan annvända, vad man ska tänka på eller om någon kanske har en ritning elr någon bild som kan hjälpa och ge ideér?
bara å skriva, blir glad för alla svar! :)

Ulric Eriksson

  • Gäst
Re:bygga burar
« Svar #1 skrivet: 06 jul-06 kl 15:30 »

Lina.

  • Gäst
Re:bygga burar
« Svar #2 skrivet: 06 jul-06 kl 15:31 »
tacktack! vad kan det kosta att bygga en sån?

Ulric Eriksson

  • Gäst
Re:bygga burar
« Svar #3 skrivet: 06 jul-06 kl 20:58 »
tacktack! vad kan det kosta att bygga en sån?

Tja, säg en tusenlapp för virket, ett par hundra för takplåten, sedan tillkommer färg, gångjärn, nät och allt annat. Totalt 1500, kanske.

Lina.

  • Gäst
Re:bygga burar
« Svar #4 skrivet: 06 jul-06 kl 21:21 »
okej. tack ;D
nån som har fler förslag?
skriv gärna vad det kostar att bygga den också då som denhär


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

624 gäster, 3 användare
Berberis, Fortressoaw, Wes Jr

* Forum

* Om tidningen Åter



- Den nya tidningen var t.o.m. skön att hålla i.Har även omslagets papper blivit lite annorlunda? Jag skriver lite annorlunda eftersom det är trevlig igenkänning i det som är väsentligt-nyttig läsning.Från min Växjöhorisont så var det trevligt att se Maja Söderberg och Nybrukarna. Lycka till med fortsättningen!
/John Moberg

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser