Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Bergs borrning?  (läst 1171 gånger)

Mikeyse

  • Gäst
Bergs borrning?
« skrivet: 22 jun-06 kl 12:04 »
Hello!

Behöver borra en kanal för att leda ut avlopp smat leda in vatten till torpet som står på en bergsknalle. Huset är på torpa grund.

Till mig har jag 1 st oipnjär 80 (stor bergs borr) frågan är nu eftersom jag beöver göra en kanal. Kan jag borra hål på raken slänga i snigel dynamit i vart annat och sedan bila bort resten? eller något annat förslag?  

Kanalen behöver vara ca 30 bred, 30 djup o 1 m lång.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

451 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Mycket intressant och inspirerande läsning! Jag har lärt mig mycket användbart, bl.a inför eventuella framtida getter. Tidningen är dessutom väldigt fin att bläddra i. Otroligt prisvärd! En får mycket för sina 30 kronor.
/Sofie S

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser