Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Bygga hönshus på loge  (läst 1291 gånger)

Texaz

  • Inlägg: 79
    • Dalarna
Bygga hönshus på loge
« skrivet: 19 jun-06 kl 10:35 »
Hej alla kloka alternativmänniskor!! Jag ska bygga ett hönshus inne på vår loge och eftersom jag är ny i gamet och inte har så mycket kunskap av materialval osv vänder jag mig till er!!!
Det blir ganska litet, 2-3 gånger 3 meter. Takhöjd 2 m.
Gissar att jag ska isolera under, över och runt om. Förslag på material mm samt allmänt goda råd önskas....
tackar på förhand!!! ;)
Ensam trebarnsmamma som håller på att förverkliga sin dröm om en gård med lantrasdjur, som helst ska bli självbärande. Lever lycklig i södra Dalarna!!


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

450 gäster, 1 användare
Tallefjant

* Forum

* Om tidningen Åter



- Åter är en tidsskrift som är tidlös. Ett 5 år gammalt nummer är lika användbart nu som när den kom ut.
Jag har haft väldigt mycket nytta och har fortfarande av tidningen.
/Per

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser