Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Önskar tips om bra arbetsbälte  (läst 2388 gånger)

Torkel

  • Inlägg: 269
    • Uppland
Önskar tips om bra arbetsbälte
« skrivet: 22 jun-23 kl 22:22 »
Att kunna ha kupkniv, borste, drottningklämma mm mm hängande i bältet emedan man arbetar i sina bigårdar, skulle givetvis underlätta en del. Jag har testat med vanligt snickarbälte, men tycker inte det funkar bra. Finns det något bra arbetsbälte som är avsett för biodlare/kompatibelt med biodlingsverktyg? Och var köper man i.s.f. ett sådant?

 



 


Dela detta:

* Inloggade just nu

686 gäster, 1 användare
Oskari

* Forum

* Om tidningen Åter



- Mycket intressant och inspirerande läsning! Jag har lärt mig mycket användbart, bl.a inför eventuella framtida getter. Tidningen är dessutom väldigt fin att bläddra i. Otroligt prisvärd! En får mycket för sina 30 kronor.
/Sofie S

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser