Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Glömde ta bort flärpen på utätningsburen  (läst 1166 gånger)

Pimpsten

  • Inlägg: 51
    • Västergötland
Glömde ta bort flärpen på utätningsburen
« skrivet: 15 jul-22 kl 23:32 »
Äsch,
Jag glömde ta bort flärpen på utätningsburen med drottningen när jag gjorde avläggare. Jag kommer inte att åka till bigården på drygt en vecka.
Kommer hon att klara sig eller borde jag åka tillbaka och ta bort flärpen?
Kommer bina att mata henne i buren?


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

643 gäster, 3 användare
Galaxie, ärt, Pohja

* Forum

* Om tidningen Åter



- Att jag läst samtliga gamla nummer som fanns att få tag på för utlåning av denna tidning säger väl en hel del om vad jag tycker om den. En del av dem har jag lånat flera gånger. Jag älskar tidningen! Den är idérik, hoppingivande, livsbejakande, inspirerande och informativ och får mig att sjuda av iver och verksamhetslust. Jag kommer att köpa gamla nummer några i taget och nu är det verkligen dags att starta en prenumeration!
/Anneli

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser