Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  TV-tips  (läst 1316 gånger)

sivan48

  • Inlägg: 516
    • Uppland
TV-tips
« skrivet: 06 jan-08 kl 23:03 »
Ville bara ge ett TV-tips ;om ni skulle vara uppe o uggla i natt;
På TV 4 01.50 Linné - ett kaxigt geni
Svensk dokumentärserie från 2007. Del 1 av 3. Programstart. Den första delen om Linné handlar om hans liv från barndomen i prästhemmet i Småland genom skoltiden fram tills han fick sin professorstitel i Uppsala
 (Vet inget om kvaliteten på detta program,men det är ju bara att stänga av om det inte är bra....Har själv fått mycket inspiration från Linné-relaterade program...)


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

812 gäster, 2 användare
Bokohammare, krokodil

* Forum

* Om tidningen Åter



- Så mysig, inspirerande och härlig tidning! Sätter igång en känsla av att allt är möjligt. Vill bli självhushållare nu! I framtiden ska vi ha våran gård och Jag längtar så! Livet kan vara bra underbart och det är värt att kämpa för sin dröm så vi kan leva på riktigt. Inte i samhällets ekorrhjul utan ta tillvara på livet till fullo.
/ Linda

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser