Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Söker tips hur man kan stänga ute harar och rådjur?  (läst 1248 gånger)

knöcklan

  • Inlägg: 5143
  • Strö salt på stjärtfjädrarna
    • Dalarna
Söker tips hur man kan stänga ute harar och rådjur?
« skrivet: 31 aug-14 kl 13:57 »
Jag har dålig erfarenhet av att harar eller rådjur gnagt på äppelträd och varit tvungen att hägna in med hönsnät.  Men det tar sin tid.  Är det nån som har erfarenhet av att skydda de lägsta grenarna med nån typ av trådstrumpa?  Man skulle ju kunna ta nåt  vidarmat plastnät  som man brukar ligga runt frukt eller grönsaker typ avokadado?   

För nederdelen är ju redan skyddad med de ny lite stela rullarna med egenböj.   
Dialog förändrar mig och världen. mig ???  Insh'allah och tyga håller siddu
Det som är för allvarligt för att skämta om är inte heller värt att tas på allvar. En förutsättning fördemokrati


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

579 gäster, 1 användare
mulle mullvad

* Forum

* Om tidningen Åter



- Denna tidning snubblade jag över redan 2002 typ, det bästa att lära sig de mästa. Varje person i detta avlånga land borde läsa denna. Butiker borde ta in dessa... älskar denna tidning. Köpte förut mycket böcker i butiken för många år sedan, men dom kom bort, syrakulturen , ost till husbehov och en del andra.
/ Anna-karin A

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser