Flyttar till en liten etta med trinettkök utan ugn och frys. Tänkte att det vore bra att köpa en torkugn för att lagra sommarens skatter,
http://www.ravarubutiken.se/sv/artiklar/stockli-rund-torkugn.html Detta är det billigaste jag hittat, nån som testat den? (Vill ha en som är värd pengarna men har inte mycket pengar.) Kan min klantiga katt skada sig på den på nåt vis?
När jag torkade i varmluftsugn gjorde jag klassiska "remmar" av bär för jag tyckte att de var dryga att torka hela,det går ju inte att göra i denhär. Är det kanske lättare att torka hela i torkugn, nån som vet?
Kan man ha den igång när man inte är hemma? Känns inte riktigt säkert... slår man bara på och av den när man kommer och går, som en lampa?