Oj, vad detta blev svårt helt plötsligt!

Jag har; klippt, tvättat, kardat och spunnit två trådigt garn av raggen från mina angoragetter, för hand.

Det är väl inte helt jämnt tjockt, men jag tror att man ska kunna sälja det ändå... Nu är jag ju osäker på mina egna kunskaper i ämnet och känner att jag behöver lite råd. Efter att kollat runt lite på priser på internet så upptäcker jag att det dyraste ligger på 300 kronor /hg

Medan det billigaste ligger på 250 kr/hg. Egentligen tror jag att jag fattat fel, för kan man verkligen ta ett sådant pris?
Nu kan man ju tycka att jag borde kunna använda det själv och sticka något till mina små...Men med denna värk i mina händer är det omöjligt och då vill jag kunna sälja garnet istället men till ett vettigt pris. Dessutom är det ju bra om djuren kan bidra till foderkostnaderna med. Jag kommer framöver att kunna sälja även ullgarn så det är bra om jag får lite råd om pris även på det..
Tackar på förhand!