Första året jag bodde här och fick se dom tog jag 168 kort på en gång..Blev lite för upphetsad.. Farsan å jag stod å lipade av lycka.. Nu äre typ..-jaja fina fåglar..Men jag blir lika glad endå..
de är så vackra. Jaghade turen att få titta på en live här hos oss. Det gjorde mig lite lessen för jag tror att den var här pågrund av för lite mat i skogen.
Jag bor ju i skogen så det gör det nog lite lättare för dom att hitta hit.. Vid fågelbordet har jag mest de vanliga sorterna ,nätskrian var här i går och min nya favorit tofsmesen.den är så söt.Steglits hade vi massor förra vintern men nu har det varit ganska torrt me dom.. Kanske kommer.Sen har jag ju min hackspett som är så duktig och gör fina hål i husknuten..
- Har nu köpt mina första nummer av Åter och de var över förväntan. Mycket innehållsrika och informativa, och bra blandning. Inspirerande att läsa om andras berättelser och tankar. Även min familj uppskattade tidningen och kommer att läsa fler nummer.