Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Odla ingefära?  (läst 2278 gånger)

AliceIUnderlandet

  • Inlägg: 79
    • Skåne
Odla ingefära?
« skrivet: 05 nov-09 kl 09:29 »
Jag funderar på att försöka odla egen ingefära men jag har ingen aning om hur man går till väga eller om det överhuvudtaget går. Tips någon?

Nausicaä

  • Inlägg: 8
    • Halland
SV: Odla ingefära?
« Svar #1 skrivet: 05 nov-09 kl 09:38 »
”I’m tired of this back-slapping ”Isn’t humanity neat?” bullshit. We’re a virus with shoes, okay? That’s all we are.”
-Bill Hicks

AliceIUnderlandet

  • Inlägg: 79
    • Skåne
SV: Odla ingefära?
« Svar #2 skrivet: 06 nov-09 kl 07:49 »
Tack! :)


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

670 gäster, 2 användare
Gunilla Rech, Tångräkan

* Forum

* Om tidningen Åter



- Senaste numret (3/19) var verkligen jätteintressant (även om alla brukar vara intressanta). Gillar artiklarna om framtiden och skulle gärna läsa mer om alternativa, positiva framtidsvisioner (det är dags att se något annat än kollapsbaserade domedagsprofetior). Vill också lära mig mer om olika toalettlösningar.
/ Hanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser