Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Plåt som kaninburar  (läst 2933 gånger)

Tossefarmors

  • Inlägg: 254
    • Dalsland
    • tossefarmors gotlandskaniner
Plåt som kaninburar
« skrivet: 03 jun-21 kl 14:46 »
Har en massa plåt som bara ligger och skräpar. Nu funderar jag på att göra kaninburar av dessa. De blir ju stora burar, då plåten är både lång och bred. Är lite fundersam om det kanske skulle bli för varmt för dem. Någon som har använt plåt till bygge av kaninbur?

 

Själv är bäste dräng

  • Inlägg: 14976
    • Östergötland
SV: Plåt som kaninburar
« Svar #1 skrivet: 03 jun-21 kl 15:43 »
Tror det blir för varmt, och obehagligt kallt. Kaninpiss är rätt aggressivt mot plåt också.

Tossefarmors

  • Inlägg: 254
    • Dalsland
    • tossefarmors gotlandskaniner
SV: Plåt som kaninburar
« Svar #2 skrivet: 03 jun-21 kl 16:51 »
Ok, då får jag skippa det.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

632 gäster, 1 användare
Torkel

* Forum

* Om tidningen Åter



- Denna tidning snubblade jag över redan 2002 typ, det bästa att lära sig de mästa. Varje person i detta avlånga land borde läsa denna. Butiker borde ta in dessa... älskar denna tidning. Köpte förut mycket böcker i butiken för många år sedan, men dom kom bort, syrakulturen , ost till husbehov och en del andra.
/ Anna-karin A

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser