Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Katt-& husvakt  (läst 17 gånger)

Sundance

  • Inlägg: 1
    • -
Katt-& husvakt
« skrivet: Idag kl. 13:45 »
Hej alla alternativare, kanske speciellt i Östergötland & Småland!

Det händer ibland att jag får lust att resa bort i några dagar. Men det är inte lätt att få till när man delar hem med ett gäng små pälsvänner (dom gillar inte ens att resa). Bor man själv är det ännu svårare, eftersom ingen finns hemma och tar hand om djuren..

Jag undrar därför om det finns någon här på alternativ som har en längtan efter, eller ett behov av, att komma ut till ett enkelt och naturnära boende nån gång ibland, och som på köpet kan tänka sig att umgås med mina tre katter?

I utbyte får du en paus från ditt vanliga liv, ett mysigt och vedeldat hem och fri tillgång till mitt skafferi. Vackra stjärnhimlar kan också ingå!

Och just det, jag och min lilla pälsfamilj finns strax utanför Valdemarsvik (mitt emellan Norrköping och Västervik).

Håller tummarna & hoppas på svar!

/Sundance



 


Dela detta:

* Inloggade just nu

629 gäster, 1 användare
Nataks

* Forum

* Om tidningen Åter



- Som vanligt ett mångfacetterat och informativt nummer om mycket som hör självhushållningen till.
/Håkan

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser