Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Snickarglädje  (läst 853 gånger)

Marlean

  • Inlägg: 34
    • Västergötland
Snickarglädje
« skrivet: 21 feb-21 kl 19:19 »
Hej allihopa!
Har ett litet torp som är mig extremt kärt om hjärtat som jag vill utsmycka med lite snickarglädje, men har svårt att hitta inspiration. Kan ni visa hur det ser ut hos er? Tycker mycket är gjort för större hus snarare än ett litet torp.

Tack på förhand.

torbjorn

  • Medlemsadmin
  • Inlägg: 14102
    • Medelpad
SV: Snickarglädje
« Svar #1 skrivet: 22 feb-21 kl 11:49 »
Ett tips är att titta på gamla banvaktsstugor, t ex på banvakt.se .


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

537 gäster, 1 användare
ärt

* Forum

* Om tidningen Åter



- Precis som flera andra skriver så är det här en tidning som aldrig tycks bli inaktuell. Det senaste numret är precis lika intressant som det som kom för flera år sen. Att varje nummer har ett sorts register på baksidan som ger en snabb överblick av vad tidigare nummer sedan många år tillbaka har handlat om, gör det lätt att hitta precis vad man vill läsa om just nu.

Har man läs-svårigheter kan man dock ha lite invändning mot det lilla typsnittet och den täta texten, speciellt annonserna och baksidorna med extra liten text mot en flerfärgad bakgrundsbild.
/Jennifer

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser