Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Gissa bajset  (läst 1462 gånger)

Extatiskt Rasande

  • Inlägg: 1
    • Närke
Gissa bajset
« skrivet: 20 sep-15 kl 19:26 »
Hej!
Det här bajset hittar vi om igen på samma plats, ett trappsteg i trädgården, mellan garaget och huvudbyggnaden, alldeles invid ett barrbuskage.

Hade sagt att det ser ut som igelkottskit men dem brukar man ju hitta lite varstans på gräsmattan. Det här dyker upp på samma plats i en liten hög, om igen. Så beteendet verkar inte stämma.

Igelkott eller nåt annat?


« Senast ändrad: 20 sep-15 kl 19:36 av Extatiskt Rasande »

MickeMård

  • Inlägg: 1710
  • Allt åt alla.
    • Östergötland
SV: Gissa bajset
« Svar #1 skrivet: 20 sep-15 kl 19:55 »
Grävling skulle jag säga.
Utan landsbygden finns ingen stad. Utan staden finns bara landsbygd.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

682 gäster, 3 användare (1 dolda)
alternaiv, Bokohammare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Var väldigt intressant att läsa om vinterskörd. Så blir att försöka sig på det iår. Även mitt intresse för permakultur har väckts och jag hoppas på att det kommer fler artiklar om detta ämne och hur man kan starta upp det hemma.
/Sanna J

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser