Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Liten tacka som "kräks"  (läst 1105 gånger)

gnällvis

  • Inlägg: 154
    • Jämtland
Liten tacka som "kräks"
« skrivet: 21 dec-13 kl 13:53 »
Har en liten tacka som inte är nå pigg. När det låter i magen så böjer hon ner huvudet och så rinner det slem och sånt ur munnen, det ser ut som hon kräks. Hon hulkar och darrar och det ser ut att vara obehagligt. Känns kanske lite varm i munnen men mellan "kräkningarna" så är hon pigg. ingen vidare aptit dock. De äter torrhö och får betfor ibland så hon kan inte ha ätit i sig något mysko eller giftigt. Jag har läst om kolpasta men jag har bara tabletter hemma. Kan man lösa upp dem i vatten? Hon fick våmstimulerande och bikarbonat igår.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

521 gäster, 1 användare
Stengrim

* Forum

* Om tidningen Åter



- Har nu köpt mina första nummer av Åter och de var över förväntan. Mycket innehållsrika och informativa, och bra blandning. Inspirerande att läsa om andras berättelser och tankar. Även min familj uppskattade tidningen och kommer att läsa fler nummer.:)
/Johanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser