Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Sällskap till äldre katthona  (läst 1056 gånger)

Bokdungen

  • Inlägg: 436
    • Skåne
    • Bokdungen.se
Sällskap till äldre katthona
« skrivet: 05 nov-13 kl 20:53 »
Vår ena katthona på 8 år dog häromveckan  :'(. Hon var bästis med vår andra katthona härhemma. Honan som är kvar verkar sakna henne väldigt mycket  ::). Vi har en hona till, men hon är mer av en enstöring och är inte så sällskaplig varken med andra katter eller människor utan sköter sig mest själv. Kan det bli bättre för den sällskapliga honan att få nytt sällskap av en yngre eller gör det inte någon skillnad?  :-[

Nina W

  • Inlägg: 4105
    • Värmland
SV: Sällskap till äldre katthona
« Svar #1 skrivet: 05 nov-13 kl 21:19 »
Nej, det är nog inte åldern utan personligheten det beror på. Du kan väl höra dig för på ett katthem för där vet man hur katterna är, vilka som gillar kattsällskap och inte.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

626 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Denna tidning snubblade jag över redan 2002 typ, det bästa att lära sig de mästa. Varje person i detta avlånga land borde läsa denna. Butiker borde ta in dessa... älskar denna tidning. Köpte förut mycket böcker i butiken för många år sedan, men dom kom bort, syrakulturen , ost till husbehov och en del andra.
/ Anna-karin A

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser