Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Mina rostiga kardor  (läst 1250 gånger)

gnällvis

  • Inlägg: 154
    • Jämtland
Mina rostiga kardor
« skrivet: 24 mar-13 kl 21:58 »
Hittade gamla kardor som fungerar, men det kunde vara bättre. De är rostiga och träet är gammalt. Det blir nog till att köpa nya, eller begagnade i bättre skick än mina. någon som vet vart man hittar, både nya och gamla?

javill

  • Inlägg: 11667
    • Blekinge
    • Glirnashopen
SV: Mina rostiga kardor
« Svar #1 skrivet: 25 mar-13 kl 00:27 »
Kolla loppisar och tradera för begagnade.
"Passa på och var glada nu. Man vet aldrig när det blir roligt nästa gång."

sommarin

  • Inlägg: 97
  • ull är härligt
    • Skåne
    • Den Gamla Skolan
SV: Mina rostiga kardor
« Svar #2 skrivet: 19 apr-13 kl 15:06 »
IS


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

539 gäster, 1 användare (1 dolda)

* Forum

* Om tidningen Åter



- Så mysig, inspirerande och härlig tidning! Sätter igång en känsla av att allt är möjligt. Vill bli självhushållare nu! I framtiden ska vi ha våran gård och Jag längtar så! Livet kan vara bra underbart och det är värt att kämpa för sin dröm så vi kan leva på riktigt. Inte i samhällets ekorrhjul utan ta tillvara på livet till fullo.
/ Linda

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser