Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  3 månaders kyckling dålig i magen  (läst 741 gånger)

Lolla

  • Inlägg: 65
    • Värmland
3 månaders kyckling dålig i magen
« skrivet: 18 dec-12 kl 10:52 »
Hej

märkte att mina höns bajsade löst så gav de fil med havrekli, de börjar bli bättre men min kyckling på 3 månader är hängnig ännu, har kollat avförningen och det är inte blod i den.

ger vatten med multivitamin och ska ge ägg med fil nu.

kan det vara parasit el är det magsjuka.. alla hönsen var dåliga i magen så bytte vatten och gav de bara fil och havrekli

Ta vara på livet


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

741 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Tidningen åter har jag läst i några år som prenumerant innan dess läste jag hos vänner. Genom åren har jag utvecklats det har även tidningen och att ledaren skrivs av en så härlig och äkta människa som erkänner att man ibland får ge upp och tänka om. ALLA borde ha tidningen!
/ Maria

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser