Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Jag tankade en hyrbil  (läst 4309 gånger)

Magnus_Hammargren

  • Gäst
SV: Jag tankade en hyrbil
« Svar #20 skrivet: 16 nov-12 kl 16:11 »
Om man ska betala så mycket pengar är väl det minsta man kan begära en specificerad räkning på utbytt material och använda arbetstimmar. Det skulle nog bli jättejobbigt helt plötsligt.

Allvarligt talat så är många branscher och tjänster besudlade med parasiter som kapar åt sig oskäliga pengar på någon form av övertag. Det kan vara kunskapsmässigt, avtalsmässigt mm.

Ibland styrs det av lagar. Energideklarationer på hus t ex. Surt att betala ackrediterade företag 5-6 papp för att dom kollar efter lite tätningslister och sedan gör "copy-paste-replace" på resten av rapporten.   >:D


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

628 gäster, 1 användare
Numera

* Forum

* Om tidningen Åter



Bästa tidningen!
/Malin Eklöv

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser