Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Bagge  (läst 1539 gånger)

Alex.andra

  • Inlägg: 38
  • Bondlurk
    • Västmanland
Bagge
« skrivet: 16 jun-11 kl 23:23 »
Hej, är det någon där ute som vet vart man kan få tag på en bagge som är vlle att betäcka två finullstackor?
Alexandra

 

Birgit

  • Inlägg: 2897
SV: Bagge
« Svar #1 skrivet: 17 jun-11 kl 08:02 »
Kolla med finullsföreningen om du vill ha en med härstamning. De har ett medlemsregister, så du kan få namn o tfn till folk i din närhet.

Alex.andra

  • Inlägg: 38
  • Bondlurk
    • Västmanland
SV: Bagge
« Svar #2 skrivet: 17 jun-11 kl 15:50 »
Kolla med finullsföreningen om du vill ha en med härstamning. De har ett medlemsregister, så du kan få namn o tfn till folk i din närhet.

Tack det ska jag gör :)
Alexandra


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

819 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Hämtade just ut 11 gamla nummer av tidningen och skrockade välmående när jag öppnade paketet. Det ska bli så intressant att läsa dessa <3 Flera av sakerna känns väldigt aktuella just nu. Har bla funderat på jordkällare, flytta en timring och veganmat för självhushållare. Nu är jag ingen äkta vegan då jag blev lika glad över att ett nummer handlar om beredning av fårskinn men jag äter veganskt.
/Anna W

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser